Loading...

Očkování v našich centrech stále probíhá

Informace o provozu a upozornění pro klienty.

I přes současnou epidemiologickou situaci (výskyt koronaviru v ČR) zachováváme provoz našich center Očkování a cestovní medicíny z důvodu zajištění dostupnosti preventivní péče a možnosti konzultace pro naše klienty. Očkování je jednou ze základních metod ochrany zdraví a lze jej realizovat za standardních podmínek jako mimo epidemie. 
I přesto, že není umožněno cestování do zahraničí, je vhodné myslet na prevenci nemocí vyskytujících se na našem území. Jedná se především o očkování proti klíšťové encefalitidě s blížícím se období aktivity klíšťat, prevenci virové hepatitidy typu A, nebo meningokokových infekcí a další. Pro cestovatele, kteří plánují v letošním roce odjet do zahraničí nebo nad tím uvažují (a to i bez určeného termínu odjezdu) stále zajišťujeme konzultace cestovních rizik. Výhodou našich ordinací je objednávkový systém a čekárna mimo prostředí nemocných pacientů.


Prosíme však klienty s akutním onemocněním a příznaky infekce dýchacích cest (např. se zvýšenou tělesnou teplotou, kašlem, bolestí na hrudi, dušností, případně se sekretem z dýchacích cest nebo pokud produkují hleny apod.), aby se přeobjednali na jiný termín (telefonicky nebo přes web) a nezdržovali se v čekárně, z důvodu ochrany dalších osob.

Správný postup v případě výskytu respirační nákazy k zabránění dalšího šíření:

  • chránit si horní cesty dýchací, aby nedocházelo k vylučování patogenů vzdušnou cestou,
  • co nejčastěji si dezinfikovat ruce,
  • přeobjednat se na pozdější termín (kdy nebudou přítomné projevy nemoci), a to s časovou rezervou navíc (ideálně 1-2 týdnů), akutní infekce je dočasnou kontraindikací očkování,
  • vyhýbat se zalidněným prostorům a pokud možno zůstat doma,
  • další terapeutický postup konzultovat telefonicky se svým praktickým lékařem,
  • v případě pozitivní epidemiologické anamnézy z hlediska koronavirové infekce (např. po návratu z místa, kde se nový koronavirus vyskytuje anebo po kontaktu s takovou osobou) kontaktovat telefonicky nejbližší spádovou hygienickou stanici kvůli konzultaci dalšího postupu

Mezinárodní doporučení WHO k očkování během koronavirové pandemie zde.

Další články v rubrice
Očkování proti chřipce - podzim 2020 01.09.2020

Dne 24.9. 2020 jsme na Zákaznické lince spustili avizovanou rezervaci klientů na očkování proti sezónní chřipce v našich centrech. Během krátké doby jsme vyčerpali celou alokaci vakcín určenou pro tyto rezervace. 

RUN for HELP - Avenier podpořil handicapované 27.07.2020

V sobotu 25.7. proběhl již druhý ročník akce Run for Help, charitativních závodů v Praze na Letné.

Klíšťová encefalitida v ČR na vrcholu, přibývá počet výskytů klíšťové encefalitidy 17.06.2020

Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje uvádí vyšší pčoet výskytu nákazy klíšťovou encefalitidou. Česká republika aktuálně patří do nechtěné špičky – mezi země s nejvyšším počtem případů klíšťové encefalitidy v Evropské unii.

Benefiční koncert 14. 5. 13.05.2020
Evropský týden očkování 2020 17.04.2020

Již 15. ročník European Immunization Week 2020 se konal v týdnu 20. - 24. 4. 2020.