Loading...

O očkování

Očkování patří bezesporu k nejvýznamnějším objevům celé historie medicíny. Objevem očkování se lidstvu podařilo zbavit mnoha nebezpečných infekčních nemocí, které způsobovaly smrtící epidemie nebo zanechávaly trvalé následky.


Podání očkovací látky aktivuje imunitní systém lidského organizmu na různých úrovních. Jde o naprosto přirozené a tělu vlastní procesy, nejde o žádnou mimořádnou zátěž. Očkování je vlastně simulací přirozené infekce, avšak kontrolovanou formou prostřednictvím aplikace bezpečného antigenu – tj. částice, která navodí aktivaci imunity každého z nás.

Vakcíny v dnešní době procházejí přísným klinickým zkoušením, na které dohlížejí nestranné kapacity různých medicínských oborů. Výrobci vakcín musí prokázat nejenom jejich vysokou účinnost, ale i bezpečnost. Nové technologické postupy a medicínský pokrok přinášejí do vývoje a do praxe stále kvalitnější očkovací látky. Současně se objevují snahy o vytvoření vakcín proti novým nemocem. Lékaři očkovacích center Avenier jsou v první linii při aplikaci většiny u nás dostupných očkovacích látek. Na jejich kvalitu, bezpečnost, skladování a distribuci klademe ty nejvyšší nároky.

Očkování je tou nejlepší a nejbezpečnější formou prevence závažných infekcí. Zatímco proočkovanost dětské populace je u nás jedna z nejvyšších na světě, u volitelných vakcín za individuální úhradu jsme často hluboko pod celoevropským průměrem. Lidé se nechávají naočkovat až ve chvíli, kdy se setkají s onemocněním na vlastní kůži v rodině, práci nebo u známých. Investice do vlastního zdraví a jeho ochrany by měla pro každého z nás být zásadní prioritou.

Výběr vhodného očkování závisí na mnoha faktorech, jako je například zdravotní stav člověka, věk, povolání, volnočasové aktivity, cestování, apod. Informujte se u našich odborných lékařů, zdravotních sester nebo operátorů zelené linky, jak můžete pomocí očkování své zdraví lépe chránit.

Další informace naleznete v sekci Vakcíny, Nemoci a Poradna.