Loading...

O nemocech

Nemoc, bez ohledu na to jak závažná je, způsobí postiženému vždy mnoho komplikací, ať už v pracovním nebo soukromém životě. V neposlední řadě také omezí každodenní fungování každého z nás a naše nálada klesá na bod mrazu. Proto je lepší nemocem předcházet zdravým životním stylem, ochranou organismu, a také očkováním.

Vyberte nemoc, o které chcete získat podrobnější informace.

Očkování je jedním z nejjistějších způsobů, jak zabránit rozvoji řady infekčních nemocí a propuknutí epidemií u lidí i zvířat. Ačkoli proti očkování existuje mnoho mylných předsudků, jedná se bezesporu o jeden z největších objevů medicíny v celé historii lidstva.

Očkování pracuje na velmi jednoduchém principu. Do těla očkovaného je dodán antigen, tvořený neživými nebo oslabenými viry nebo bakteriemi, případně jejich částmi, který přiměje organizmus k vytvoření vlastních protilátek a tím imunity vůči onemocnění. Podání očkovací látky aktivuje imunitní systém lidského organizmu na různých úrovních. Jde o naprosto přirozené a tělu vlastní procesy, nejde o žádnou mimořádnou zátěž. Každé očkování tak vlastně příznivě stimuluje imunitní systém člověka.

Očkování ročně zachrání životy milionů lidí, protože chrání před vážnými infekčními nemocemi, z nichž některé mohou být i dnes smrtelné či mohou zanechat na dítěti i dospělých trvalé zdravotní následky.